Yangın Sertifikalı Çelik Kasalar hakkında Bilgiler 07.10.2016

Yangın Sertifikalı Çelik Kasalar

Maddi ya da manevi değerdeki eşyalarımızı muhafaza ettiğimiz çelik kasalar, olası bir yangın yaşanması durumunda, içinde sakladığınız eşyalarınızı ne kadar korur? İşte bunun cevabı, çelik kasanızın yangına karşı dayanıklı olup olmamasıyla direkt alakalıdır.

Yangına karşı koruma sertifikasına sahip çelik kasalarımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Uluslar arası, saygın sertifikasyon kuruluşlarından aldıkları sertifikalarıyla, yangına karşı koruma süreleri onaylanmış kasalar, değişen sürelerde,  yangın anında ortaya çıkan yüksek ısıyı kasanızın içine nüfuz etmesini engeller. Bu sayede, çelik para kasanızın dış kısmı deforme olsa da, içeriye ısı girmesi minimize edildiğinden dolayı, içindeki eşyalarınızı korur, kağıt para, evrak v.s nin bozulmasını engeller. Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu, kasaların yangına karşı korumalarının belli bir süreyi kapsadığıdır. 1000 santigrat derece ısıya  1 saat koruma sağlayan çelik para kasaları olduğu gibi, bazıları da 30 dakika koruma sağlamaktadır.

Bu süre zarfında yangın söndürülüp, kasanın daha fazla ısıya maruz kalması engellenir. Daha sonra kasanız açıldığında içindeki eşyaların bozulmadığı görülecektir.

 

Yale ve Valberg gibi yabancı çelik kasa markalarının yangın sertifikaları yurt dışındaki saygın kurumlardan alınmışlardır. Bir de, sertifikası olmayan , fakat içindeki beton dolgu ve diğer ekstra malzemeleriyle yangına koruma özelliği bulunan çelik kasalar da vardır. Özellikle Kale Çelik Kasaların Ağır Beton Dolgulu Kasaları, bu konuda kendini ispat etmiş çelik para kasalarıdır.

Örnek vermek gerekirse, 2006 yılında İstanbul Atatürk havaalanında yaşanan büyük yangın faciasında, milyonlarca dolar nakit para ve altın eşyanın korunduğu kapı ve kasalar Kale firmasına aitti.  Kale Çelik kasanın K-1758 model kasası, yangına karşı özel tasarlanmış , koruma seviyesi yüksek olan bir çelik kasa modelidir.

 

Haber Kaynak: Sabah Gazetesi

http://www.sabah.com.tr/yazarlar/kadak/2006/06/02/havalimani_yangininda_isin_sirri_kale_ymis


Siz de geç olmadan önleminizi alın. Değerlerinizi koruma altına almak için geç kalmayın.

Çelik para kasalarımızla ilgili tüm soru ve görüşleriniz için Telefon  444 16 90

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.